MSB123
Someone out there put something smart here.
View BadgesExcellence Award
Santa Barbara Reef Co-Op
Over these last few months, I have been more pressed for money and I am starting to look at my tank as a big money pit. Not at the tank itself, but at the cost of feeding. I go through about 100$ worth of food a month, and as a kid without an income, it really hurts. I feed frozen and sometimes pellets, and I generally buy the big 16 oz flat packs of my sis and brine, along with rods original blend.
Does anyone have a suggestion or suggestions as to what I can do to lower my costs? I use a flat pack of brine and a flat pack of jumbo mysis and 2 packs of rods food every month.
Thanks in advance,
MSB
Does anyone have a suggestion or suggestions as to what I can do to lower my costs? I use a flat pack of brine and a flat pack of jumbo mysis and 2 packs of rods food every month.
Thanks in advance,
MSB


